Kvalitu pitné a užitkové vody zajišťuje magnetický odlučovač nečistot.

O významu filtrace vody začneme přemýšlet většinou tehdy, když se stane škodlivou pro naše zdraví nebo nevhodnou pro provoz klimatizace a dalších zařízení využívajících vodu. Proč je to problém? Voda často obsahuje chlór, těžké kovy, železo, dusitany nebo dusičnany a také viry a bakterie. Přítomnost azbestu, herbicidů a pesticidů také není neobvyklá a kromě nepříjemných pachů a chutí způsobuje uživatelům řadu zdravotních problémů. Jednou z možností filtrace vody je instalace magnetického odlučovače nečistot.

Odlučovač nečistot versus konvenční filtry

Odlučovač nečistot odděluje nečistoty, které se skládají především z písku a částic rzi. Ty obvykle obíhají v uzavřených systémech. Nečistoty se shromažďují ve velké usazovací komoře, která vyžaduje nízkou frekvenci čištění. Zároveň lze nečistoty odstraňovat za provozu systému. Výhodou lapačů nečistot jsou nízké tlakové ztráty a trvale udržitelný výkon. Ta je na rozdíl od běžných filtrů, které se zanášejí zachycenými nečistotami, v průběhu času konstantní.

Odlučovač nečistot Caleffi Dirtmag

 

Odlučovač Caleffi Dirtmag zbavuje klimatizační systémy nečistot. Velký vnitřní objem Dirtmagu zpomaluje proudění média a jako médium lze použít vodu nebo roztok glykolu. Zpomalení proudění média napomáhá gravitační separaci částic. Ty se shromažďují v dekantační komoře. Odnímatelný magnetický kroužek zachycuje feromagnetické nečistoty. Takto zachycené nečistoty se následně vypouštějí během provozu otevřením vypouštěcího kohoutu.

Tělo Caleffi Dirtmag je vyrobeno z technopolymeru. Tento odolný kompozitní materiál se vyznačuje širokou škálou mechanických, tepelných a technologických vlastností. Jelikož je recyklovatelný, má malý dopad na životní prostředí. Kromě toho mají technopolymery vysokou pevnost v tahu, dobrou odolnost proti šíření trhlin, velmi nízkou absorpci vlhkosti a mohou si zachovat své vlastnosti i při kolísání teplot.

Jak se provádí odstraňování nečistot

Princip činnosti odlučovače nečistot Caleffi Dirtmag je založen na zachycování nečistot na magnetu. K tomu slouží dva magnety zabudované ve speciálním odnímatelném vnějším kroužku separátoru. Jeho vnitřní prvek se skládá ze sady radiálních ploch sítě. Když se nečistoty ve vodě dostanou na jejich povrch, oddělí se a spadnou na dno těla, kde se shromažďují. Železité nečistoty se zachycují přímo v těle.

Jak nainstalovat odlučovač nečistot

Lapač nečistot Caleffi Dirtmag lze instalovat na vodorovné i svislé potrubí. Instalace a demontáž by se však měly provádět pouze v chladném stavu. Rovněž je třeba dbát na to, aby systém nebyl pod tlakem.

Samotná instalace není složitá. Ručním otáčením T-kusu upravte připojení k vodorovnému nebo svislému potrubí a nainstalujte skimmer ve směru vyznačeném šipkou. Skimmer by měl být vždy instalován na straně před čerpadlem, přičemž jeho tělo by mělo zůstat ve svislé poloze.

 

Technické parametry provozu Caleffi Dirtmag

Provozní teplota lapače nečistot Caleffi Dirtmag by se měla pohybovat v rozmezí 0 až 90 stupňů Celsia. Maximální provozní tlak by neměl překročit úroveň tří barů a doporučený průtok média v přípojkách zařízení by měl být stabilně 1,2 m/s. Filtr Caleffi Dirtmag je k dispozici ve velikostech tři čtvrtě palce a jeden palec.

 

Pokud vám káva nebo čaj nechutnají, i když máte rádi kvalitu značky, nebo pokud se vaše klimatizace namáhá, možná je problém v nedostatečně filtrované vodě. Neváhejte a poraďte se o svém konkrétním produktu s našimi odborníky, kteří čekají na vaše dotazy na adrese info@atria.sk.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.