Internetový velkoobchod

potrubí pro topení Pex-Al-Pex

Nejprodávanější

4 položek celkem
Potrubie pex al pex
Akce
–48 %
21 Kč

Plastovo-hliníkové potrubí pro vodu, topení a podlahové vytápění. Potrubí obsahuje...

PEXALPEX 162
Potrubie pex al pex
Akce
–49 %
35 Kč

Pětivrstvé plast-hliníkové potrubí pex-al-pex je určeno pro: rozvody teplé a...

PEXALPEX 203
Potrubie pex al pex
Akce
–48 %
41 Kč

Pětivrstvé plastové potrubí z pexesa a hliníku je určeno pro: rozvody teplé a...

PEXALPEX 263
Potrubie pex al pex
Akce
–49 %
104 Kč

Pětivrstvé plastové potrubí pex-al-pex 32 x 3 je určeno pro: rozvody teplé a...

PEXALPEX 323

Proč si vybrat plast-hliníkové potrubí


Stavíte nebo rekonstruujete dům a přemýšlíte o rekonstrukci vodovodních rozvodů? Jde sice o investici, která není na první pohled vidět, ale pokud nechcete krátce po nastěhování do nového nebo rekonstruovaného domu bourat koupelnu nebo topné rozvody, zvažte výběr správného materiálu potrubí. Z dlouhodobého hlediska vám to ušetří nejen spoustu času a peněz, ale také vrásky na čele, které vám prasklé potrubí může snadno způsobit.

Výhody potrubí Pex-Al-Pex


Potrubí pro vodovodní, ústřední nebo teplovodní podlahové vytápění v rodinných domech se obvykle instaluje v kombinaci kovových a plastových materiálů. Principem podlahového vytápění je proudění teplonosné látky v trubkách, které vyzařují teplo do interiéru. Proto je velmi důležitý pečlivý výběr materiálu podlahových trubek s ohledem na jejich teplotní a tlakovou odolnost a další mechanické vlastnosti.

Plast-hliníkové trubky kombinují vlastnosti kovových a plastových trubek, jako je rozměrová stabilita a odolnost vůči tlaku a teplu. Mají tenčí stěny a menší tepelnou roztažnost, což je důležité zejména pro delší trasy teplé vody. Jejich nižší objemová hmotnost, hygienická nezávadnost a skutečnost, že během své životnosti nepodléhají korozi, z nich činí volbu číslo jedna při výběru typu potrubí. Kromě toho jsou trubky z těchto materiálů neznečištěné, pružné, odolné proti usazování vodního kamene, snadno se s nimi manipuluje a jsou bezpečné i pro průtok horké vody o teplotě až 95 °C.

Vícevrstvá trubka


Vícevrstvá trubka se skládá ze tří základních vrstev:

  • Pro dosažení stoprocentně těsného spoje je důležitá vnitřní vrstva ze zesíťovaného polyethylenu, která přichází do styku s přepravovaným médiem i s těsnicím kroužkem lisovacího šroubení. Tento materiál navíc zabraňuje usazování vodního kamene.
  • Střední hliníková vrstva z pevné, podélně svařené hliníkové fólie o tloušťce 0,5-1,2 mm zajišťuje rozměrovou stabilitu a omezuje dilatační pohyby.
  • Vnější ochranná a barevná vrstva je tvořena tzv. vysokohustotním polyethylenem HDPE, známým jako termoplast.


Trubka navíc obsahuje vnitřní kyslíkovou bariéru o tloušťce 0,2 mm, která zabraňuje pronikání kyslíku do ohřívače, a tím i korozi materiálu v ohřívači. Jednotlivé trubky se spojují mosaznými šroubovými nebo lisovanými spojkami pomocí kleští.

PEX-AL-PEX a teplovodní podlahové vytápění


Pokud jste se při výběru způsobu vytápění svého domu rozhodli pro teplovodní podlahové vytápění, pravděpodobně budete uvažovat o mokrém nebo suchém systému.

  • U mokrého systému, který se skládá z potěru, topné a izolační vrstvy, si můžete vybrat mezi polystyrenovou podlahou s vysokým a nízkým profilem. Obě alternativy doporučujeme kombinovat s plast-hliníkovým potrubím PEX-AL-PEX.
  • U suchých systémů se místo betonové malty desky pokládají na povrch a spojují se lepidlem a šrouby. V tomto případě vás menší délkové změny hliníkové trubky nebudou při změnách teploty hlučně obtěžovat.

Poraďte se s našimi odborníky


Bydlení a s ním spojená volba vytápění a jeho součástí je rozhodnutí, které ovlivňuje kvalitu a pohodlí domova. Nechte si poradit od týmu zkušených odborníků, kteří se specializují na topnou techniku a neustále sledují nejnovější trendy v této oblasti. Naším cílem je poskytnout zákazníkům společnosti Atria SK dostatek informací a alternativ pro správný výběr jednotlivých komponentů a dát jim tak možnost mít svůj majetek vždy v požadovaném teple. Naším hlavním cílem je vaše spokojenost. Rádi bychom vám připomněli, že námi poskytovaná zákaznická podpora nekončí okamžikem prodeje.

Neváhejte se s námi poradit a vybrat si nejvhodnější řešení pro váš byt nebo dům. Napište nám na info@atria.sk.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení