Avansa 500 W

Avansa 500 W
Naše cena s DPH:
4 855 Kč
Naše cena bez DPH:
4 012,31 Kč
Cenníková cena s DPH:
7 420 Kč
Ušetříte:
2 565 Kč
Sleva obchodu NAVIO.CZ:
35%
Dostupnost:
skladom ZA
Katalogové číslo:
AVANSA 500W
ksPopis zboží

Záložní zdroj pro oběhová čerpadla AVANSA 500 W
 
 
 
Technické údaje:
 
 • Maximální kapacita: 800 VA
 • Maximální jmenovitý výkon: 500W
 • Hlavní vstupní napájení: 150 - 270 VCA
 • Vstupní frekvence: 45 - 65 Hz
 • Výstupní výkon: 207 - 241 VCA
 • Vstupní frekvence: 50 - 60 Hz
 • Spínací čas: <4ms
 • Nutné napětí připojené baterie: 12V DC (baterie není součástí zál. zdroje)
 • Maximální kapacita připojené baterie: 120 Ah (baterie není součástí zál. zdroje)
 • Ochrana proti přetížení: 110% 130% (30 sekund)
 • Spotřeba v klidovém režimu: 22W
 • Rozměry (V / Š / H): 18,5x14,5x34 cm
 • Záložní zdroj je vhodný pro spotřebiče cca s max výkonem 250 W v součtu

Výpočet doby zálohování:

Zadejte kapacitu akumulátora Ah

Zadejte maximální výkon čerpadla W

hod. bude záložní zdroj nepřetržite zálohovat vaše čerpadlo

 

Tento výrobek patří do skupiny profesionálních automatických záložních zdrojů (UPS) speciálně navržených a vyrobených pro nepřetržité napájení kotlů na tuhá paliva v případě výpadku hlavního napájení. V případě výpadku napájení záložní zdroj (UPS) poskytne okamžitou energii z baterie, takže oběhová čerpadla bude udržovat v chodu a kotel bezpečně ochladí.
 
 
Tento záložní zdroj může být použit k zajištění chodu dalších elektrických spotřebičů, které vyžadují stabilitu a stabilní parametry elektrické energie. Tento produkt by neměl být používán jako převodník (s neomezenou provozem z 12 V baterie).
 
 
Hlavním rysem tohoto zařízení je vstupní výkon křivky při provozu na baterii. Křivka je čistá sinusoida, totožná s hlavním zdrojem elektrické sítě z vašeho domu. Když je hlavní energie z vašeho domu zapnutá, tak záložní zdroj bude nabíjet baterii a zajistí dlouhotrvající životnost baterie. Záložní zdroj (UPS) pracuje pouze s externí baterií 12V (pro model 1050 W s baterií 24V). Měl by být použit pouze olověný typ baterie, protože záložní zdroj je určen pro nabíjení tohoto typu baterie. Použití gelových baterií se nedoporučuje.
 
 
POZOR! Buďte opatrní při manipulaci s baterií. Při připojování záložního zdroje si sundejte kovové předměty (např. Náramky, řetízky, hodinky, prsteny ... atd.). Z důvodu, že může dojít ke zkratu elektrického proudu a k následnému rozstaveniu kovových materiálů na těle spotřebitele. Při připojení baterie zachovejte polarizaci: červená (+ pozitivní) kabel bude připojen ke svorce + a černý (-negatívne) bude drát připojen ke svorce -. Pro připojení kabelu k pólům akumulátoru slouží kovové konektory. Před připojením se doporučuje čistit kontakty baterie kartáčem. Konektor utáhněte pomocí klíče, aby byl zajištěn pevný kontakt.
 
 
Instalujte záložní zdroj (UPS) na suchém místě, bez vlhkosti, mimo dosah vody či sněhu. Místo instalace záložního zdroje (UPS) musí být dostatečně velké, aby nebránilo chladicímu systému záložního zdroje. Dále by mělo být toto místo zbavené prachu nebo uhelného prachu, který by mohl blokovat ventilátor záložního zdroje. Na místě instalace by mělo být dobře větrané, aby se zabránilo přehřátí systému. Aby nedošlo k úrazu elektrickým proudem zkontrolujte, že všechny kabely jsou v dobrém stavu a bez částí bez izolace. Provoz záložního zdroje (UPS) může způsobit jiskření. Záložní zdroj by neměl být instalován v hořlavých prostředích.
 
 
POZOR! Záložní zdroj (UPS) funguje pouze tehdy, když je připojen k externí baterii. Neměl by být používán bez připojení baterie. Po připojení akumulátoru, zapojte hlavní napájecí kabel do zásuvky (230V, 50 Hz) s uzemněním do sítě. Na zadní straně zdroje připojíte zařízení, které chcete, aby fungovalo při výpadku napájení. Postupujte podle následujícího pořadí: připojte baterii, připojte hlavní napájení a poté připojte spotřebitele (zařízení) k záložnímu zdroji (UPS). Chcete-li zdroj zapnout, tak stiskněte a podržte tlačítko napájení (ON / OFF) pod dobu 4 sekund.
 
Provoz systému začíná automatickou detekcí stavu baterie síťového napětí. V případě, že napětí baterie klesne pod 10,8V, tak je možné, že baterie je poškozena a nelze ji spustit.
 
V případě výpadku elektrické energie nebo pokud nejsou její parametry v normálním rozmezí, tak se záložní zdroj (UPS) automaticky přepne na baterii. Přepnutí záložního zdroje na baterii se zobrazí na displeji záložního zdroje (UPS). Zařízení (UPS) oznamuje přepnutí záložního zdroje (UPS) na baterii i zvukovým signálem.
 
Když napětí baterie klesne pod minimální hodnotu (baterie je vybitá), tak záložní zdroj (UPS) zvýší frekvenci varovného zvuku a odpojí napájení.
 
 
V případě, že zařízení které je připojeno k záložnímu zdroji (UPS) překročí maximální výkon o 110%, tak záložní zdroj (UPS) začne vydávat přerušovaný akustický signál a automaticky se vypne. Při induktivních zařízeních (např. Vodní čerpadla a elektromotory) se doporučuje použít zařízení až do 50% maximálního výkonu ze záložního zdroje (UPS), protože indukční zařízení mohou potřebovat dvojí hodnotu výkonu při startu.
 
POZOR! Nebezpečí! Během provozu se nesmíte dotýkat svorek akumulátoru.
 
Chcete-li zastavit záložní zdroj (UPS), podržte tlačítko ON / OFF po dobu 4 sekund. Následně záložní zdroj vydá zvukový signál a zastaví se. Pro prodloužení životnosti baterie se doporučuje provést cyklus prázdného a plného nabití baterie alespoň jednou za 2 měsíce. Tuto operaci proveďte, i když ve lhůtě 2 měsíců nebyly žádné výpadky a akumulátor byl stále plně nabitý.
 
 
 
POZOR! Jde pouze o bezpečnostní zařízení, které se používá pouze při výpadku proudu. Při používání tohoto přístroje jej prosím nenechávejte v blízkosti paliva.
 
 
 
Hlavní funkce:
 
 • Záložní zdroj (UPS) se zastaví v případě vybité baterie. Pokud je baterie vybitá na hodnotu 10,8V, tak záložní zdroj odpojí napájení, aby se zabránilo zničení baterie. Rychlý zvukový alarm signalizuje: - Ochrana proti přetížení: V případě, že zatížení záložního zdroje (UPS) překročí 110% jmenovitého výkonu, tak se záložní zdroj (UPS) zastaví, aby se zabránilo poškození.
 • Ochrana proti zkratu: Záložní zdroj (UPS) se zastaví v případě zkratu. - Regulátor napětí (AVR) zajišťuje konstantní napětí pro zařízení v daném intervalu. Zapnutí baterie: systém přepne na baterii a poskytuje nepřetržité napájení pro zařízení. Funkce Bypass:
 • Automatizace: pokud je v síti nestandardně napájení, tak záložní zdroj se automaticky přepne na baterii. - Konverze pro spuštění úlohy: v některých případech je zapotřebí vyšší startovací výkon než jmenovitý výkon záložního zdroje (UPS). V tomto případě záložní zdroj (UPS) vyřeší tento problém, tím že dodá 110% své kapacity. Po dodání kapacity se vypne.
 • Vysoký nabíjecí proud: počáteční nabíjecí proud je asi 10A. Nabije baterii za kratší dobu než běžné nabíječky.
 • Zachování baterie v režimu pohotovosti: po úplném nabití baterie záložní zdroj (UPS) udrží baterii nabitou. Pro dosažení optimálních výsledků musí mít akumulátor kapacitu v rozmezí hodnot: 40 Ah -150 Ah. Nepoužívejte baterii s kapacitou menší než 40Ah, protože rané nabíjecí proud záložního zdroje (UPS) (až 10A) může snížit životnost
 
 
Pro spotřebu 100W:
 
 • záložní zdroj (UPS) s baterií 65 Ah bude pracovat 3,5 hodiny.
 • záložní zdroj (UPS) s baterií 120 Ah bude pracovat 6,5 hodiny.
 • záložní zdroj (UPS) s baterií 150 Ah bude pracovat 8 hodin.
 
 
Pro spotřebu 200W:
 
 • záložní zdroj (UPS) s baterií 65 Ah bude pracovat 2 hodiny.
 • záložní zdroj (UPS) s baterií 120 Ah bude pracovat 3 hodiny.
 • záložní zdroj (UPS) s baterií 150 Ah bude pracovat 4 hodiny.
 
 
Pro spotřebu 300W:
 
 • záložní zdroj (UPS) s baterií 65 Ah bude pracovat 1,5 hodiny.
 • záložní zdroj (UPS) s baterií 120 Ah bude pracovat 2,5 hodiny.
 • záložní zdroj (UPS) s baterií 150 Ah bude pracovat 3 hodiny.

Diskuze


 • Autor:
  Petr
  Datum:
  25. 2. 2019

  Jak je to prosím s odpojením zátěže při provozu a jak je ošetřeno,aby nešlo čerpadlo,když už vypne termostat.Dal by se zapojit nějaký termostat na odpojení akumulátoru od zdroje.Děkuji. S pozdravem
 • Autor:
  Navio.cz
  Datum:
  25. 2. 2019

  Dobrý deň, batéria sa môže použiť iba olovená, trakčná nie - je to kvôli nabíjaniu. Medzi záložný zdroj a čerpadlo sa dá termostat. Takže záložný zdroj bude stále pripojený do elektriny a len spotrebič sa bude vypínať. Prajem pekný deň.
 • Autor:
  Róbert
  Datum:
  13. 12. 2017

  Dobry den.Kolik ma vlastní spotřebu? Dik za info.
 • Autor:
  Navio.cz
  Datum:
  13. 12. 2017

  Dobrý den. Vlastní spotřeba je 22W. Hezký den.

DiskuzeZboží ještě nebylo okomentováno, buďte první.
Zpráva byla odeslána

V krátkém čase Vás budeme kontaktovat

ZAVŘÍT
V košíku se nachází zboží, ke kterému je možno dokoupit potřebné příslušenství.
arrow_drop_up
Vážený zákazník,
Prosím ospravedlňte znížený komfort navigácie na stránke, momentálne prebieha rekonštrukcia.
Tovar doporučujeme objednať na ATRIA.SK, ceny sú rovnaké. Ďakujeme.