Udržte své vytápění v dobré kondici díky magnetickému filtru Aras

UDRŽTE SVÉ VYTÁPĚNÍ V DOBRÉ KONDICI DÍKY MAGNETICKÉMU FILTRU ARAS

Důležitost filtrace vody je mnohdy podceňována a opomíjena. Netýká se jen pitné vody, ale také vody v topných či solárních systémech. Její význam si většinou uvědomíme až v situaci, kdy se zařízení využívající vodu porouchá, a my tak začneme pátrat po příčinách jeho poruchy. Voda totiž obsahuje řadu nežádoucích látek, jakými jsou částečky rzi či železa. Ty ucpávají potrubí a vedou k nefunkčnosti topných zařízení. Jednou z možností předcházení takového stavu je instalace magnetického odlučovače nečistot.

 

Odlučovač nečistot versus běžné filtry

Odlučovač nečistot separuje nečistoty, které obvykle obíhají v systémech s uzavřenými okruhy. Jeho výhodou je malá frekvence čištění, malé tlakové ztráty a trvale udržitelný výkon. Ten je, na rozdíl od běžných filtrů, které se ucpou zachycenými nečistotami, v průběhu času konstantní.

 

  

Význam magnetického filtru

Odlučovač nečistot s magnetem značky Aras slouží k odstranění nečistoty v radiátorech, v potrubí podlahového vytápění, ale iv kotlích. Magnet umístěný v odlučovači zachycuje nečistoty v topné vodě, protékající přes filtr. Pomáhá tak předcházet zadření čerpadel a ventilů, jakož i poruše plynového a elektrického kotle či jeho výměníku.

 

 

Velkorysé využití magnetického odlučovače nečistot

Tělo magnetického filtru Aras je vyrobeno z kvalitního polyamidu. Odolnost tohoto kompozitního materiálu a vlastností filtru předurčují umístit odlučovač nečistot kamkoli v daném systému. Díky designu i funkcím filtru, jakož i jeho kompaktní velikosti, lze jej použít i pro solární systémy.

Využití magnetického filtru Aras je dostatečně velkorysé. Přispívá k němu i maximální teplota protékající vody na úrovni devadesát stupňů Celsia. Maximální výstup filtru je 20 až 24 kW a jeho maximální provozní tlak se pohybuje na úrovni tří barů.

V balení kromě filtru najdete i třičtvrtě-colový kulový ventil, sloužící k uzavření oběhu vody, otočné připojení, umožňující snadné připojení filtru ke kotli G3/4", jakož i klíč k otevření vrchní části filtru.

Fungování magnetického filtru Aras 3/4"

Princip třičtvrtě-colového magnetického filtru Aras je založen na magnetu, který ve válci přitahuje všechny železité nečistoty. Silný neodymový magnet, umístěný ve středu filtru, je snadno vyjímatelný a umožňuje tak jeho rychlé a efektivní čištění. Zároveň přitahuje částečky železa a jiné kovové nečistoty a tímto způsobem v systému zachycuje i znečištěné mikročástice.

V zájmu správného fungování doporučujeme magnetický filtr Aras čistit alespoň jednou za rok. Stačí uzavřít ventily na vstupu a výstupu, tedy před a za magnetem, otevřít vypouštěcí zátku, odšroubovat vrchní část filtru a takto uvolněný magnet z něj vyjmout a důkladně vyčistit.

Magnetický filtr Aras dokáže zachytit i nemagnetické částice přítomné ve vodě. Ty fixuje na filtrační síťku z nerezavějící oceli a zajišťuje tak dokonalé pročištění systému.

Tak, jak má konzumace znečištěné či závadné vody na svědomí množství zdravotních problémů svých uživatelů, má i voda v topných systémech neblahý vliv na jejich správné fungování a životnost. Zajistit si optimální, dlouhodobý provoz topných a solárních zařízení díky čistotě oběhové vody však vyžaduje méně námahy, než by se mohlo zdát. Nezapomeňte si proto pořídit magnetický filtr Aras 3/4“, který do svého válce přitáhne všechny železité nečistoty a vás tak ulehčí od množství zbytečných starostí. Využijte nabídky sortimentu pro vytápění a doplňky v prémiové kvalitě pro váš dům i zahradu a své dotazy týkající se realizace jednotlivých řešení adresujte na info@navio.cz.

Nejprodávanější

34679 aras magneticky filter 3 4
–50 %
Magnetický filtr Aras 3/4"
Skladom (25 ks)
AVANSA-ARAS
 (–50 %)
1 036 Kč
1 položek celkem
34679 aras magneticky filter 3 4
–50 %
1 036 Kč

Aras magnetický filtr 3/4"Odlučovač nečistot s magnetem k odstranění nečistot...

AVANSA-ARAS
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.