Magnetická úprava vody Avansa ochrání váš topný systém před kalcitem

MAGNETICKÁ ÚPRAVA VODY AVANSA OCHRÁNÍ VÁŠ TOPNÝ SYSTÉM PŘED KALCITEM

Voda, která cirkuluje v systému vytápění či chlazení, obsahuje nemalé množství nečistot. Jejich přítomnost způsobuje rychlé opotřebení jednotlivých součástí této soustavy, jako jsou oběhová čerpadla nebo regulační ventily. V důsledku dlouhodobého vlivu těchto nečistot může dojít až k nevratnému poškození, vyžadujícímu nákladnou opravu či výměnu daného komponentu. Abyste předešli tomuto nežádoucímu stavu, věnujte pozornost pravidelnému odstraňování nečistot a svůj topný či chladící systém vybavte magnetickým filtrem pro úpravu oběhové vody.

 

Magnetický filtr jako nezbytná součást topného systému

Magnetický filtr funguje na základě velmi silných permanentních magnetů, které štěpí molekuly hydrogenu uhličitanu vápenatého. Díky tomu se zabraňuje tvorbě kalcitu uvnitř kotle. Toto magnetické zařízení proti vápenci rozděluje molekuly hydrogenu uhličitanu vápenatého na množství malých částic. Díky tomu nevznikají žádné částice uhličitanu vápenatého nebo kalcitu, které jsou zodpovědné za ukládání vápence a tvoření vodního kamene. Trvalým působením magnetického pole se současně vytváří nový krystal známý jako aragonit. Netřeba se ho však obávat, protože je neškodný. Netvoří totiž usazeniny na kovových prvcích a ze systému je tak následně odstraněn vodou.

 

Avansa magnetická úprava vody 1/2"

Magnetický filtr Avansa 1/2" je menších rozměrů. Jeho válcovité tělo je vyhotoveno z nerezu a po jeho bocích se nacházejí půlcolová otočná připojení.

Použití magnetického filtru je velmi jednoduché. Do bočních otvorů stačí vložit přibalená těsnění a filtr následně namontovat na přívodní potrubí do kotle. Tvar filtru zaručuje jednoduchou montáž, přičemž k upevnění se používají vestavěné matice.

Magnetický filtr Avansa 1/2" pro úpravu vody zajišťuje dlouhou životnost a maximální účinnost plynových kotlů, jelikož je chrání před negativními účinky kalcitu. Jednoduchá instalace magnetického filtru, rychlá údržba a neustálé čištění tak ochrání váš topný systém po mnoho let. Pomáhají přitom eliminovat i problémy související s poškozením oběhových čerpadel či měřičů spotřeby tepla, jakož i zanesení a ucpání regulačních prvků, v důsledku jejich působení nedochází ke snížení tepelného výkonu či přenosu tepla, které by mělo za následek nárůst ve spotřebě energií.

  

Proč byste měli používat magnetický filtr?

Používání magnetických filtrů přináší hned několik benefitů. Jeho neustálým působením proti nežádoucím látkám prodlužujete životnost vašeho kotle i celého topného systému. Při jejich provozování není zapotřebí žádný externí zdroj a malé rozměry filtru vám zároveň umožní provést instalaci i v omezeném instalačním prostoru. Údržba magnetických filtrů je rychlá a snadná a lze ji provést i v provozním režimu topného systému. Neméně významným faktem je také účinná separace magnetických a nemagnetických nečistot z oběhové soustavy. Instalací magnetického filtru tak kromě životnosti zlepšujete také tepelnou výměnu a v konečném důsledku i účinnost topného systému.

 

Úkolem magnetických filtrů je separovat nečistoty. Ty přicházejí do kontaktu s magnetickým filtrem, který je zachycuje a následně odseparuje. Současně je díky konstrukci filtru zachován volný průtok topné či chladící vody, a to iv případě zaneseného magnetického jádra. Nenašli jste v našem článku odpověď na vaši otázku? Neváhejte se poradit s našimi odborníky na info@navio.cz.

Nejprodávanější

mall
–5 %
Magnetická úprava vody Avansa 1/2"
Skladom (16 ks)
AVANSA MINI 1/2X1/2
 (–5 %)
458 Kč
1 položek celkem
mall
–5 %
458 Kč

Avansa Magnetická úprava vody 1/2" Magnetický filtr zajišťuje dlouhou životnost a...

AVANSA MINI 1/2X1/2
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.