Magnetická úprava vody Avansa chrání váš topný systém před kalcitem

Voda, která cirkuluje v topném nebo chladicím systému, obsahuje značné množství nečistot. Jejich přítomnost způsobuje rychlé opotřebení jednotlivých součástí systému, jako jsou oběhová čerpadla nebo regulační ventily. V důsledku dlouhodobého působení těchto nečistot může dojít k nevratnému poškození, které si vyžádá nákladnou opravu nebo výměnu dané součásti. Abyste tomuto nežádoucímu stavu předešli, dbejte na pravidelné odstraňování nečistot a vybavte svůj topný nebo chladicí systém magnetickým filtrem pro úpravu cirkulační vody.

Magnetický filtr jako nezbytná součást topného systému

Magnetický filtr funguje na bázi velmi silných permanentních magnetů, které štěpí molekuly vodíku uhličitanu vápenatého. Tím se zabrání tvorbě kalcitu uvnitř kotle. Toto magnetické zařízení proti vápníku rozbíjí molekuly vodíku uhličitanu vápenatého na množství malých částic. V důsledku toho nevznikají částice uhličitanu vápenatého nebo kalcitu, které jsou zodpovědné za usazování vápenatých usazenin a tvorbu vodního kamene. Soustavným působením magnetického pole se zároveň vytváří nový krystal známý jako aragonit. Není však třeba se jí obávat, protože je neškodná. Netvoří usazeniny na kovových prvcích, a proto je následně ze systému odstraněn vodou.

Magnetická úprava vody Avansa 1/2"

Magnetický filtr Avansa 1/2" je menší. Jeho válcové tělo je vyrobeno z nerezové oceli a po stranách má půlpalcové otočné přípojky.

Magnetický filtr se velmi snadno používá. Jednoduše vložte dodané těsnění do bočních otvorů a poté namontujte filtr na přívodní potrubí kotle. Tvar filtru zajišťuje snadnou instalaci pomocí vestavěných matic pro upevnění.

Magnetický filtr Avansa 1/2" pro úpravu vody zajišťuje dlouhou životnost a maximální účinnost plynových kotlů tím, že je chrání před negativními účinky kalcitu. Snadná instalace magnetického filtru, rychlá údržba a neustálé čištění tak chrání váš topný systém po mnoho let. Pomáhají také eliminovat problémy spojené s poškozením oběhových čerpadel nebo měřičů tepla, jakož i s ucpáním a zablokováním regulačních prvků. V důsledku jejich působení nedochází ke snížení tepelného výkonu nebo přenosu tepla, které by vedlo ke zvýšení spotřeby energie.

Proč byste měli používat magnetický filtr?

Používání magnetických filtrů má několik výhod. Průběžným potlačováním nežádoucích látek prodlužujete životnost kotle i celého topného systému. Není nutné žádné externí napájení a malé rozměry filtru umožňují jeho instalaci i v omezeném instalačním prostoru. Údržba magnetických filtrů je rychlá a snadná a lze ji provádět ad hoc i za provozu topného systému. Stejně důležité je účinné oddělení magnetických a nemagnetických nečistot z oběhového systému. Instalací magnetického filtru se kromě životnosti zlepší také výměna tepla a v konečném důsledku i účinnost topného systému.

Úkolem magnetických filtrů je oddělit nečistoty. Ty se dostanou do kontaktu s magnetickým filtrem, který je zachytí a následně oddělí. Díky konstrukci filtru je zároveň zachován volný průtok topné nebo chladicí vody, a to i v případě ucpaného magnetického jádra. Nenašli jste v našem článku odpověď na svou otázku? Neváhejte se obrátit na naše odborníky na adrese info@atria.sk .

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.