Avansa 1050 W

Kód: AVANSA 1050W
9 705 Kč –36 %
mall
9 705 Kč –36 % 6 187 Kč / ks
Skladem (16 ks)

Detailní informace

Detailní popis produktu

Záložní zdroj pro oběhová čerpadla Avansa 1050 W

!!!!POZNÁMKA!!!!

!!!! Záložní zdroj AVANSA 1050 W vyžaduje 24 V z baterie, proto musí být sériově zapojeny 2 baterie s napětím 12 V, každá s maximální kapacitou 120 Ah

!!!!

 

Technické údaje

 

 • Maximální kapacita: 1500 VA
 • Maximální jmenovitý výkon: 1050 W
 • Hlavní vstupní napájení: 150 - 270 VCA
 • Vstupní frekvence: 45 - 65 Hz
 • Výstupní výkon: 207 - 241 VCA
 • Vstupní frekvence: 50 - 60 Hz
 • Doba přepínání: 4ms
 • Nutrální napětí připojené baterie: 24 V (baterie není součástí zdroje)
 • Maximální kapacita připojených baterií: 120 Ah (baterie není součástí zdroje)
 • Ochrana proti přetížení: 110 % 130 % (30 sekund)
 • Spotřeba v klidovém režimu: 22 W
 • Rozměry (v/š/h): 18,5x14,5x34 cm
 • Záložní zdroj je vhodný pro spotřebiče s celkovým maximálním příkonem přibližně 500 W

 

Záložní zdroj neobsahuje baterii ! https://www.atria.sk/vykurovacia-technika/zalozne-zdroje-kotle-cerpadla/baterie/

Výpočet doby zálohování:

Zadejte kapacitu baterie Ah

Zadejte maximální výkon čerpadla W

hodin bude záložní zdroj nepřetržitě zálohovat vaše čerpadlo

 

Tento výrobek patří do skupiny profesionálních automatických záložních zdrojů napájení (UPS) speciálně navržených a vyrobených pro nepřetržité napájení kotlů na tuhá paliva v případě výpadku hlavního napájení. V případě výpadku proudu poskytne záložní zdroj (UPS) okamžité napájení z baterie, které udrží oběhová čerpadla v chodu a kotel bezpečně chladný.

 

Tento záložní zdroj lze použít k zajištění provozu dalších elektrických spotřebičů, které vyžadují stabilitu a stabilní parametry napájení. Tento výrobek by neměl být používán jako konvertor .

 

Hlavní vlastností tohoto zařízení je křivka příkonu při provozu na baterie. Křivka je čistá sinusoida, stejná jako u hlavního síťového napájení z vašeho domu. Když je hlavní zdroj napájení z domu zapnutý, záložní zdroj nabíjí baterii a zajišťuje dlouhou životnost baterie. Záložní zdroj napájení (UPS) funguje pouze s externí 12V baterií (u 1050W modelu s 24V baterií). Měly by se používat pouze olověné akumulátory, protože záložní zdroj je určen k nabíjení tohoto typu akumulátorů. Používání gelových baterií se nedoporučuje.

 

POZOR! Při manipulaci s baterií buďte opatrní. Při připojování záložního zdroje sundejte kovové předměty (např. náramky, řetízky, hodinky, prsteny atd.). Vzhledem k tomu, že může dojít ke zkratu elektrického proudu a následné demontáži kovových materiálů na těle spotřebitele. Při připojování baterie dodržujte polarizaci: červený (+ kladný) vodič bude připojen ke svorce + a černý (- záporný) vodič bude připojen ke svorce -. K připojení kabelu k pólům baterie se používají kovové konektory. Před připojením se doporučuje očistit kontakty baterie kartáčkem. Konektor utáhněte klíčem, abyste zajistili pevný kontakt.

 

Záložní zdroj napájení (UPS) nainstalujte na suché místo bez vlhkosti, mimo dosah vody nebo sněhu. Místo instalace záložního zdroje (UPS) musí být dostatečně velké, aby nebránilo chladicímu systému záložního zdroje. Kromě toho by se na místě neměl nacházet prach nebo uhelný prach, který by mohl blokovat ventilátor záložního zdroje. Místo instalace by mělo být dobře větrané, aby se zabránilo přehřátí systému. Abyste předešli úrazu elektrickým proudem, zkontrolujte, zda jsou všechny kabely v dobrém stavu a zda neobsahují části bez izolace. Provoz záložního zdroje napájení (UPS) může způsobit vznik elektrického oblouku. Záložní zdroj by neměl být instalován v hořlavém prostředí.

 

POZOR! Záložní zdroj napájení (UPS) funguje pouze po připojení k externí baterii. Neměl by se používat bez připojené baterie. Po připojení baterie zapojte hlavní napájecí kabel do síťové zásuvky (230 V, 50 Hz) s uzemněním. Na zadní straně napájecího zdroje připojte zařízení, které chcete provozovat při výpadku napájení. Postupujte v následujícím pořadí: připojte baterii, připojte hlavní zdroj napájení a poté připojte spotřebič (zařízení) k záložnímu zdroji napájení (UPS). Chcete-li zapnout napájení, stiskněte a podržte tlačítko napájení (ON/OFF) po dobu 4 sekund.

Provoz systému začíná automatickou detekcí stavu baterie při síťovém napětí. Pokud napětí akumulátoru klesne pod 10,8 V , může dojít k poškození akumulátoru a nebude možné jej nastartovat.

V případě výpadku napájení nebo pokud parametry napájení nejsou v normálním rozsahu , záložní zdroj napájení (UPS) se automaticky přepne na baterii. Přepnutí záložního zdroje na baterii se zobrazí na displeji záložního zdroje (UPS). Jednotka (UPS) také oznamuje přepnutí záložního zdroje (UPS) na baterii zvukovým signálem.

Pokud napětí baterie klesne pod minimální hodnotu (baterie je vybitá), záložní zdroj napájení (UPS) zvýší frekvenci výstražného zvuku a odpojí napájení.

 

Pokud zařízení připojené k záložnímu zdroji napájení (UPS) překročí maximální výkon o 110 %, záložní zdroj napájení (UPS) začne vydávat přerušovaný akustický signál a automaticky se vypne. U indukčních zařízení (např. vodních čerpadel a elektromotorů) se doporučuje použít zařízení do 50 % maximálního výkonu UPS, protože indukční zařízení mohou při spuštění potřebovat dvojnásobný výkon.

POZOR! Nebezpečí! Během provozu se nedotýkejte pólů baterie.

Chcete-li zastavit záložní zdroj napájení (UPS), podržte tlačítko ON/OFF po dobu 4 sekund. Poté záložní zdroj zapípá a zastaví se.

 

POZOR! Jedná se pouze o bezpečnostní zařízení, které se používá pouze při výpadku napájení. Při používání tohoto zařízení jej nenechávejte v blízkosti paliva.

 

Hlavní funkce:

 • Záložní zdroj napájení (UPS) se zastaví v případě vybití baterie. Pokud se baterie vybije na 10,8 V, záložní zdroj odpojí napájení, aby se baterie nezničila. Rychlý zvukový signál signalizuje:- Ochrana proti přetížení: Pokud zatížení záložního zdroje (UPS) překročí 110 % jmenovitého výkonu, záložní zdroj (UPS) se zastaví, aby nedošlo k jeho poškození.
 • Ochrana proti zkratu:Záložní zdroj napájení (UPS) se v případě zkratu zastaví.- Regulátor napětí (AVR) zajišťuje konstantní napětí pro zařízení v daném intervalu. Zapnutí napájení z baterie: systém se přepne na baterii a zajišťuje nepřetržité napájení zařízení. -Funkce bypassu:
 • Automatizace: pokud je v síti nestandardní napájení, záložní zdroj se automaticky přepne na baterii. -Konverze pro spuštění úlohy: v některých případech je vyžadován vyšší startovací výkon, než je jmenovitý výkon záložního zdroje (UPS). V tomto případě řeší tento problém záložní zdroj napájení (UPS), který dodává 110 % své kapacity. Po vyčerpání kapacity se vypne.
 • Vysoký nabíjecí proud: počáteční nabíjecí proud je přibližně 10 A. Nabije baterii za kratší dobu než běžné nabíječky.
 • Pohotovostní režim baterie: po úplném nabití baterie bude záložní zdroj napájení (UPS) udržovat baterii nabitou. Pro dosažení optimálních výsledků musí mít baterie kapacitu v rozmezí 40 Ah -190 Ah. Nepoužívejte baterii s kapacitou nižší než 40 Ah, protože počáteční nabíjecí proud UPS (až 10 A) může snížit její životnost
 • .

 

Pro spotřebu 100 W:

 • Záložní zdroj napájení (UPS) s 65 Ah baterií vydrží pracovat 3,5 hodiny.
 • Záložní zdroj napájení (UPS) s baterií 120 Ah vydrží pracovat 6,5 hodiny.
 • Záložní zdroj napájení (UPS) s baterií 150 Ah bude fungovat 8 hodin.

 

Pro spotřebu 200 W:

 • Záložní zdroj napájení (UPS) s 65 Ah baterií bude fungovat 2 hodiny.
 • Záložní zdroj napájení (UPS) s baterií 120 Ah bude fungovat 3 hodiny.
 • Záložní zdroj napájení (UPS) s baterií 150 Ah bude fungovat 4 hodiny.

 

Pro spotřebu 300 W:

 • Záložní zdroj napájení (UPS) s 65 Ah baterií vydrží pracovat 1,5 hodiny.
 • Záložní zdroj napájení (UPS) s baterií o kapacitě 120 Ah vydrží pracovat 2,5 hodiny.
 • Záložní zdroj napájení (UPS) s baterií 150 Ah vydrží pracovat 3 hodiny.
   
 

Doplňkové parametry

Kategorie: Záložní zdroje kotle, čerpadla
Záruka: 2 roky
Hmotnost: 6.5 kg
Zvuková izolace: EAN, 5949040800216
Zvuková izolácia: EAN, 5949040800216
Rozmer balenia (mm): 240/410/200

Video Avansa 1050 W

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
Nevyplňujte toto pole:
K Avatar autora 7.2.2022 10:29
výdrž při zatížení 120W?
Odpovědět

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.