TATRAMAT

O společnosti 

Výrobky společnosti TATRAMAT - ohřívače vody, s.r.o. se staly nedílnou součástí domácností, firem, škol či jiných zařízení. Zároveň však nepřekročily pouze hranice popradského regionu, ale postupně se prosadily i na zahraničním trhu. Staly se prostě světovou špičkou, zejména díky své kvalitě a silné mezinárodní značce STIEBEL ELTRON, která za společností stojí již více než 15 let. Proto jsme se rozhodli hrdě přihlásit k tomuto celosvětovému jménu a v roce 2020 jsme změnili název na STIEBEL ELTRON Slovakia, s.r.o.

Historické zkušenosti, stabilní zázemí a moderní technologie nám umožňují i nadále vyrábět široký sortiment vysoce kvalitních ohřívačů vody pod známou značkou Tatramat.
 
Portfolio výrobků společnosti zahrnuje nejen elektrické, kombinované ohřívače vody, ale také nepřímé a solární ohřívače vody. Vyrábějí se v různých objemech od 5 do 500 litrů. Mezi nejmodernější výrobky patří tepelné čerpadlo vyvinuté na Slovensku pro přípravu teplé vody. Tento produkt v sobě spojuje nejmodernější technologie, znalosti a touhu jít kupředu.Naše společnost působí na celosvětovém trhu, přičemž největší podíl má především v evropských zemích, jako je Česká republika, Německo, Nizozemsko, Maďarsko, Polsko, Bulharsko, Ukrajina, Rusko, pobaltské státy a země bývalé Jugoslávie. Výrobky jsou dodávány také do USA, Kanady a asijských zemí. Výborná pozice na Slovensku a v České republice vytváří dobré podmínky pro rozvoj společnosti.

Kromě úspěšných certifikátů, zejména od západoevropských zkušeben VDE a Kema, společnost v roce 1996 úspěšně získala certifikát řízení jakosti ISO 9001 a v roce 2003 certifikát řízení jakosti ISO 9001:2000. Od roku 2011 je společnost držitelem certifikátu ISO 14001. Výrobky naší společnosti představují pro naše zákazníky nejvyšší kvalitu a komfort v daném segmentu.Neustálé inovace, vývoj nejen v oblasti výrobků, ale i v oblasti technologií, neustálá práce na získávání nových prodejních příležitostí, vysoké pracovní nasazení a angažovanost zaměstnanců tvoří vynikající základ pro budoucnost společnosti. Naše společnost má dostatečný sortiment výrobků, které může nabídnout svým zákazníkům, a disponuje výrobním a technickým zázemím, které umožňuje splnit další požadavky našich zákazníků.

Historie společnosti 

1845

Začíná se psát historie Tatramatu. Carl August Scholtz, majitel obchodu v Matejovcích, obci v podhůří Tater, zakládá strojírenskou dílnu. Zpočátku vyrábí hřebíky a hřebeny pro dobytek a koně, které pak dováží z jiných zemí. Syn C. A. Scholtze, Jan Emil Scholtz, nastoupil do dílny a rozšířil výrobu o pocínované a pozinkované zboží, zejména pro domácnost, a další výrobky z plechu.
 

1914 - 1945

Sortiment výrobků je přizpůsoben vojenské výrobě. Vyrábějí se vojenské hrnky, konve na mléko, ruční granáty, polní láhve, vojenské přilby a vojenské hřebeny na koně, později se začínají vyrábět kuchyňské sporáky pro polní kuchyně, pařáky na brambory, pozinkované sudy a smaltované nádoby. Po hospodářské krizi v roce 1940 se situace stabilizovala a továrna se dále rozvíjela. 27. října 1945 byla továrna dekretem prezidenta Eduarda Beneše znárodněna. V roce 1946 byl založen samostatný podnik Spojené smaltovny, n.p., se sídlem v Matejovcích. Hlavním předmětem výroby se staly pozinkované a lakované 200litrové sudy, sudy na asfalt, nádoby ze smaltovaného plechu a později hliníkové nádobí.

1950

Společnost se přejmenovává na Tatrasmalt, n.p. (3. února).
 
1960 - 1972
 
Postupně se připravuje nový výrobní program, jehož základním bodem se stávají elektrické spotřebiče pro domácnost. Začíná výroba elektrických ohřívačů vody, kovových palet, elektrických pecí na pečení, automatických praček z francouzské licence VIVA, automatických praček ve spolupráci s EI Nis Jugoslávie.
 
1974
 
Podnik byl přejmenován na Tatramat, n.p. Matejovce (později Poprad).
 
1980 - 1989
 
Dominantou výroby se stávají automatické pračky, elektrické ohřívače vody a výrobní sortiment doplňuje žehlička Tamatpress 2000.
 
1990
 
Tatramat, n.p., se rozhodnutím Ministerstva hospodářství Slovenské republiky č. 17/90 (1. října) stává akciovou společností.

1992

12. května je založen společný podnik s významnou americkou společností Whirlpool. 1. července 1992 zahajuje svou činnost další dceřiná společnost, JOINT-VENTURE TATRAMAT QUASAR, která se zaměřuje na výrobu nástrojů, náhradních dílů, odlitků a strojů na výrobu teplých a studených nápojů. Mateřská společnost TATRAMAT, a.s., komplexně obnovuje technologii výroby elektrických ohřívačů vody.
 
1993 - 2001

Komplexní technologické a produktové inovace ohřívačů vody. Do provozu byly uvedeny nejmodernější technologie svařování, smaltování, vypalování, přechod na bezfreonovou polyuretanovou izolaci - ohřívače vody nové generace - typ EO. Do výroby jsou uvedeny nové typy ohřívačů vody o objemu 10, 30 a 50 l a plynový ohřívač vody o objemu 120 l. Společnost vyvíjí rozsáhlé exportní aktivity na trzích Evropské unie, České republiky, Ruska, Polska, Maďarska, Ukrajiny a pobaltských států. Akciová společnost TATRAMAT je certifikována podle norem EN ISO 9001 německou společností RW TÜV. Zavedení výroby polystyrenových tvarovek pro obaly ve spotřebním a potravinářském průmyslu. Rozšíření kooperační výroby plechových a plastových dílů pro výrobky spotřebního průmyslu. Zahájení výroby kabelových svazků pro použití v automobilovém a spotřebním průmyslu. Do výrobního programu jsou zařazeny ohřívače vody s nepřímým ohřevem, rozšiřuje se výroba nových typů plynových ohřívačů, v nabídce jsou také maloobjemové ohřívače a solární ohřívače.

2004

Společnost TATRAMAT - ohřívače vody, s.r.o. se stává členem německé společnosti STIEBEL ELTRON GRUPPE.

2004 - 2019

Pod vlivem nejnovějších trendů je posílen vývoj ohřívačů vody a je otevřeno nové vývojové centrum se zaměřením na tepelná čerpadla. Společnost je restrukturalizována a strojní vybavení je modernizováno. Vzniká nová laboratoř pro testování hotových výrobků, výrobní hala pro výrobu tepelných čerpadel a nová výrobní linka na ohřívače vody. Také díky fondům EU se modernizuje proces smaltování, modernizuje se pracoviště pro 100% testování těsnosti výrobků a kompletně se přestavuje pec na vypalování smaltu. Výrobní kapacity se rozšiřují otevřením nové nástrojárny pro výrobu forem.

2020

Výrobky společnosti TATRAMAT - ohřívače vody, s.r.o. se staly nedílnou součástí domácností, firem, škol či jiných zařízení. Zároveň však nepřekročily pouze hranice popradského regionu, ale postupně se prosadily i na zahraničním trhu. Staly se prostě světovou špičkou, zejména díky své kvalitě a silné mezinárodní značce STIEBEL ELTRON, která za společností stojí již více než 15 let. Proto se společnost rozhodla hrdě přihlásit k tomuto světovému jménu a mění svůj název na STIEBEL ELTRON Slovakia, s.r.o. Chce se ještě více přiblížit mateřskému koncernu.

2021

Teplá koupel dostala nové jméno. Jedná se také o úsporný a ekologický způsob ohřevu vody. Značka Tatramat se mění na STIEBEL ELTRON. Závod v Matejovcích v Popradu nadále vyrábí výrobky pro ohřev vody, ale pod názvem STIEBEL ELTRON.

 

 

 
 
Žádné produkty značky TATRAMAT nebyly nalezeny...
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.