Internetový velkoobchod

TATRAMAT

O společnosti 

Výrobky společnosti TATRAMAT - ohřívače vody, s.r.o. se staly nedílnou součástí domácností, firem, škol či jiných zařízení. Zároveň však nepřekročily pouze hranice popradského regionu, ale postupně se prosadily i na zahraničním trhu. Staly se prostě světovou špičkou, zejména díky své kvalitě a silné mezinárodní značce STIEBEL ELTRON, která za společností stojí již více než 15 let. Proto jsme se rozhodli hrdě přihlásit k tomuto celosvětovému jménu a v roce 2020 jsme změnili název na STIEBEL ELTRON Slovakia, s.r.o.

Historické zkušenosti, stabilní zázemí a moderní technologie nám umožňují i nadále vyrábět široký sortiment vysoce kvalitních ohřívačů vody pod známou značkou Tatramat.
 
Portfolio výrobků společnosti zahrnuje nejen elektrické, kombinované ohřívače vody, ale také nepřímé a solární ohřívače vody. Vyrábějí se v různých objemech od 5 do 500 litrů. Mezi nejmodernější výrobky patří tepelné čerpadlo vyvinuté na Slovensku pro přípravu teplé vody. Tento produkt v sobě spojuje nejmodernější technologie, znalosti a touhu jít kupředu.Naše společnost působí na celosvětovém trhu, přičemž největší podíl má především v evropských zemích, jako je Česká republika, Německo, Nizozemsko, Maďarsko, Polsko, Bulharsko, Ukrajina, Rusko, pobaltské státy a země bývalé Jugoslávie. Výrobky jsou dodávány také do USA, Kanady a asijských zemí. Výborná pozice na Slovensku a v České republice vytváří dobré podmínky pro rozvoj společnosti.

Kromě úspěšných certifikátů, zejména od západoevropských zkušeben VDE a Kema, společnost v roce 1996 úspěšně získala certifikát řízení jakosti ISO 9001 a v roce 2003 certifikát řízení jakosti ISO 9001:2000. Od roku 2011 je společnost držitelem certifikátu ISO 14001. Výrobky naší společnosti představují pro naše zákazníky nejvyšší kvalitu a komfort v daném segmentu.Neustálé inovace, vývoj nejen v oblasti výrobků, ale i v oblasti technologií, neustálá práce na získávání nových prodejních příležitostí, vysoké pracovní nasazení a angažovanost zaměstnanců tvoří vynikající základ pro budoucnost společnosti. Naše společnost má dostatečný sortiment výrobků, které může nabídnout svým zákazníkům, a disponuje výrobním a technickým zázemím, které umožňuje splnit další požadavky našich zákazníků.

Historie společnosti 

1845

Začíná se psát historie Tatramatu. Carl August Scholtz, majitel obchodu v Matejovcích, obci v podhůří Tater, zakládá strojírenskou dílnu. Zpočátku vyrábí hřebíky a hřebeny pro dobytek a koně, které pak dováží z jiných zemí. Syn C. A. Scholtze, Jan Emil Scholtz, nastoupil do dílny a rozšířil výrobu o pocínované a pozinkované zboží, zejména pro domácnost, a další výrobky z plechu.
 

1914 - 1945

Sortiment výrobků je přizpůsoben vojenské výrobě. Vyrábějí se vojenské hrnky, konve na mléko, ruční granáty, polní láhve, vojenské přilby a vojenské hřebeny na koně, později se začínají vyrábět kuchyňské sporáky pro polní kuchyně, pařáky na brambory, pozinkované sudy a smaltované nádoby. Po hospodářské krizi v roce 1940 se situace stabilizovala a továrna se dále rozvíjela. 27. října 1945 byla továrna dekretem prezidenta Eduarda Beneše znárodněna. V roce 1946 byl založen samostatný podnik Spojené smaltovny, n.p., se sídlem v Matejovcích. Hlavním předmětem výroby se staly pozinkované a lakované 200litrové sudy, sudy na asfalt, nádoby ze smaltovaného plechu a později hliníkové nádobí.

1950

Společnost se přejmenovává na Tatrasmalt, n.p. (3. února).
 
1960 - 1972
 
Postupně se připravuje nový výrobní program, jehož základním bodem se stávají elektrické spotřebiče pro domácnost. Začíná výroba elektrických ohřívačů vody, kovových palet, elektrických pecí na pečení, automatických praček z francouzské licence VIVA, automatických praček ve spolupráci s EI Nis Jugoslávie.
 
1974
 
Podnik byl přejmenován na Tatramat, n.p. Matejovce (později Poprad).
 
1980 - 1989
 
Dominantou výroby se stávají automatické pračky, elektrické ohřívače vody a výrobní sortiment doplňuje žehlička Tamatpress 2000.
 
1990
 
Tatramat, n.p., se rozhodnutím Ministerstva hospodářství Slovenské republiky č. 17/90 (1. října) stává akciovou společností.

1992

12. května je založen společný podnik s významnou americkou společností Whirlpool. 1. července 1992 zahajuje svou činnost další dceřiná společnost, JOINT-VENTURE TATRAMAT QUASAR, která se zaměřuje na výrobu nástrojů, náhradních dílů, odlitků a strojů na výrobu teplých a studených nápojů. Mateřská společnost TATRAMAT, a.s., komplexně obnovuje technologii výroby elektrických ohřívačů vody.
 
1993 - 2001

Komplexní technologické a produktové inovace ohřívačů vody. Do provozu byly uvedeny nejmodernější technologie svařování, smaltování, vypalování, přechod na bezfreonovou polyuretanovou izolaci - ohřívače vody nové generace - typ EO. Do výroby jsou uvedeny nové typy ohřívačů vody o objemu 10, 30 a 50 l a plynový ohřívač vody o objemu 120 l. Společnost vyvíjí rozsáhlé exportní aktivity na trzích Evropské unie, České republiky, Ruska, Polska, Maďarska, Ukrajiny a pobaltských států. Akciová společnost TATRAMAT je certifikována podle norem EN ISO 9001 německou společností RW TÜV. Zavedení výroby polystyrenových tvarovek pro obaly ve spotřebním a potravinářském průmyslu. Rozšíření kooperační výroby plechových a plastových dílů pro výrobky spotřebního průmyslu. Zahájení výroby kabelových svazků pro použití v automobilovém a spotřebním průmyslu. Do výrobního programu jsou zařazeny ohřívače vody s nepřímým ohřevem, rozšiřuje se výroba nových typů plynových ohřívačů, v nabídce jsou také maloobjemové ohřívače a solární ohřívače.

2004

Společnost TATRAMAT - ohřívače vody, s.r.o. se stává členem německé společnosti STIEBEL ELTRON GRUPPE.

2004 - 2019

Pod vlivem nejnovějších trendů je posílen vývoj ohřívačů vody a je otevřeno nové vývojové centrum se zaměřením na tepelná čerpadla. Společnost je restrukturalizována a strojní vybavení je modernizováno. Vzniká nová laboratoř pro testování hotových výrobků, výrobní hala pro výrobu tepelných čerpadel a nová výrobní linka na ohřívače vody. Také díky fondům EU se modernizuje proces smaltování, modernizuje se pracoviště pro 100% testování těsnosti výrobků a kompletně se přestavuje pec na vypalování smaltu. Výrobní kapacity se rozšiřují otevřením nové nástrojárny pro výrobu forem.

2020

Výrobky společnosti TATRAMAT - ohřívače vody, s.r.o. se staly nedílnou součástí domácností, firem, škol či jiných zařízení. Zároveň však nepřekročily pouze hranice popradského regionu, ale postupně se prosadily i na zahraničním trhu. Staly se prostě světovou špičkou, zejména díky své kvalitě a silné mezinárodní značce STIEBEL ELTRON, která za společností stojí již více než 15 let. Proto se společnost rozhodla hrdě přihlásit k tomuto světovému jménu a mění svůj název na STIEBEL ELTRON Slovakia, s.r.o. Chce se ještě více přiblížit mateřskému koncernu.

2021

Teplá koupel dostala nové jméno. Jedná se také o úsporný a ekologický způsob ohřevu vody. Značka Tatramat se mění na STIEBEL ELTRON. Závod v Matejovcích v Popradu nadále vyrábí výrobky pro ohřev vody, ale pod názvem STIEBEL ELTRON.

 

 

 
 
Žádné produkty značky TATRAMAT nebyly nalezeny...
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení