DANFOSS

O společnosti 

Danfoss je rodinná společnost se silným smyslem pro filantropii a společenskou odpovědnost. Práce je organizována v rámci několika specializovaných nadací společnosti Danfoss. Každá z nich má své vlastní cíle a oblasti podpory. 

Inovace postavené na pevných kořenech
Mads Clausen (1905-1966) je zakladatelem společnosti Danfoss, dnes jedné z největších dánských firem. Jeho ohromné technické schopnosti spolu s talentem pro pochopení budoucích potřeb zákazníků daly vzniknout globální společnosti, na kterou dohlíží ze svého rodiště Nordals. Přestože si zachoval globální perspektivu, hluboce si vážil místní komunity a lidí, kteří umožnili růst společnosti Danfoss. 

Pro dobro společnosti Danfoss
V roce 1970 založila Bitten Clausenová, vdova po Madsu Clausenovi, nadaci Bitten & Mads Clausen Foundation. Učinila tak v rámci generační obměny ve společnosti Danfoss s cílem posílit budoucnost společnosti Danfoss. Založení nadace znamenalo, že Bitten Clausen převedl 50 % základního kapitálu společnosti Danfoss A/S na nadaci a založil svěřeneckou smlouvu pro její činnost.

Hlavním cílem nadace je zajistit finanční a konkurenční rozvoj společnosti Danfoss. Pokud bude dosaženo hlavního cíle nadace, může se nadace rozhodnout podporovat společnost Danfoss A/S nepřímo prostřednictvím jiných iniciativ. Správní rada nadace vybírá iniciativy, které chce podporovat. Žádosti o financování nelze adresovat nadaci.

Nadace Danfoss
Společnost Danfoss a rodina Clausenů založili v průběhu let několik dalších nadací na podporu prospěšných cílů v jižním Dánsku, zejména na ostrově Als, kde má společnost Danfoss své sídlo.

Tyto nadace společnosti Danfoss přijímají žádosti o financování a přispívají na dobročinné účely. Některé nadace posuzují žádosti zaměstnanců společnosti Danfoss, jiné žádosti externích subjektů. Největší z těchto nadací je Nadace Fabrikanta Madse Clausena.

Kvalita, spolehlivost a inovace
Společnost Danfoss, poháněná potenciálem elektrifikované společnosti a příležitostmi digitálního přechodu, vyvíjí technologie, které pomáhají světu vytěžit z mála mnohem více. S příslibem kvality, spolehlivosti a inovací, které jsou hluboce zakořeněny v naší DNA, dodáváme širokou škálu produktů a řešení v našich obchodních segmentech Danfoss Climate Solutions , Danfoss Drives a Danfoss Power Solutions . 

Podpora udržitelné transformace
Ve společnosti Danfoss měníme slova v činy. Máme to v DNA. Jakmile se tedy objeví příležitosti, dostáváme sebe i naše zákazníky do ideální pozice pro udržitelnou transformaci.

CO2 neutrální do roku 2030

Naše podnikání provozujeme odpovědně a spolehlivě, abychom vytvořili co nejudržitelnější hodnotu pro všechny naše zúčastněné strany. V rámci tohoto dlouhodobého závazku k udržitelnosti jsme si stanovili cíl stát se do roku 2030 CO2 neutrální a zaměřit se především na energetickou účinnost.

Plně se hlásíme k cílům udržitelného rozvoje OSN

Naše široká škála výrobků se dotýká mnoha cílů udržitelného rozvoje, ale rozhodli jsme se zaměřit naše úsilí tam, kde můžeme mít největší dopad. To zahrnuje zajištění čisté vody a hygieny, dostupné a čisté energie, udržitelných měst a komunit a odpovědné spotřeby a výroby.

30 % žen ve vedoucích pozicích do roku 2025

Naším cílem je 30 % žen ve vedení do roku 2025. Věříme, že rozmanité a inkluzivní pracoviště podporuje kreativitu, inovace a širší perspektivu při rozhodování, čímž optimalizuje naši výkonnost a služby zákazníkům.

 

File:Danfoss-Logo.svg - Wikimedia Commons

Žádné produkty značky DANFOSS nebyly nalezeny...
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.