Solární sety a kolektory

Solární sety, systémy, sestavy, sluneční panely a kolektory pro ohěev vody

 

Solární systémy a kolektory se nejčastěji používají na ohřev vody pro vytápění bazénů, skleníků a pod. Lze je použít i na podporu vytápění, takové použití je vhodné pro budovy s nízkoteplotním otopným systémem (podlahové vytápění).

Celoročně fungující solární systémy v našich klimatických podmínkách optimálně připravují 60-75% roční potřeby ohřáté pitné vody pro domácnost (rodinné domy).

 

 

Pro větší instalace v jiných zařízeních (hotelích, bytových domech ap.) Se procento pokrytí energie solárním systémem určuje jako nejlepší poměr mezi výší investice a výkonem solárního systému.

Sluneční kolektory pracují na principu fototermální konverze, tedy přeměně slunečního záření na tepelnou energii. Absorpční plocha transformuje dopadající sluneční záření na tepelnou energii a odevzdává ho teplonosné látce.

Solární sestavy, sety
s plochými kolektory
Solární sestavy, sety
s trubicovými kolektory
Solární dvoutrouby
potrubí pro kapalinu
ostatní příslušenství
držáky, samotné panely, atd

 

  Níže jsou uvedeny všechny položky kapitoly solárních setů a příslušenství. Pro detailnější výběr můžete použít filtr.

  Zároveň můžete použít přehledné menu po levé straně.


Seřazení:
 • Autor:
  Klara
  Datum:
  5. 7. 2020

  Dobrý den, Po telefonické domluvě zasílám informace ke stávajícímu solárním systému na ohřev TUV a bazenove vody. V roce 2010-11 nám byl zprovoznen solární systém na ohřev vody. Jedná se o: Solární komplet DZ 30 P bez ohřívače OKC. Nyní je jeden ze 3 kolektoru porouchany (teče) a potřebujeme ho vyměnit za nový kolektor, který bude mít stejné parametry, tedy i rozměry, jako ostatní dva kolektory. Ráda bych věděla, zda Vámi nabízený solární kolektor: HEWALEX TLP e totožný s kolektorem KS2100FTLP AC. Na stránkách Hewalex.eu mají uvedené trochu jiné rozměry ( 2022x1019x90mm, 35kg) než jsem našla na vašich stránkách (2019x1037x90mm, 39kg). A je Vámi nabízený kolektor typu TLP nebo SLP? Předem děkuji za rychlou odpověď.
 • Autor:
  Navio.cz
  Datum:
  5. 7. 2020

  Dobrý deň, správne sú tieto rozmery priamo na stránke Hewalexu pre tento kolektor : https://www.navio.cz/plochy-slunecni-kolektor-se-strukturalnim-sklem-povrch-absorpcni-plochy-1-82m2/ Údaje sa odlišujú na základe rozmerov balenia a inej identifikácie. Napríklad celková plocha - 2,06 m2 a povrch absorbčnej plochy : 1,82 m2. Pekný deň.Zpráva byla odeslána

V krátkém čase Vás budeme kontaktovat

ZAVŘÍT
V košíku se nachází zboží, ke kterému je možno dokoupit potřebné příslušenství.
arrow_drop_up
Vážený zákazníku,
z technických důvodů bude vyřizování objednávek dne 14.9.2020 pozastaveno. Omlouváme se za komplikace.
Vážený zákazníku,
poslední objednávky budou expedovány 21.12.2020 a další až po novém roce. Přejeme příjemné prožití vánočních svátků.