Porovnání systémových desek

Porovnání systémových desek (polystyren) pro podlahovku, nebo podlahové topení, vytápění

Vážený zákazníku. Věříme, že vybrat vhodnou systémovou desku, nazývanou také jako polystyren pro podlahové topení, je velice složité. Níže máte napsaný jednoduchý popis, který Vám pomůže rozhodnout se, nebo zúžit výběr polystyrénu pro Váš dom, byt, chatu, zda výrobní prostory.

 

Při podlahovém vytápění, kde je dostatek místa pro tloušťku podlahy 10cm, volte desky o tloušťce 5,8 cm a na nad horní část desky zhotovte cca 5,0 cm betonové mazaniny, což je optimum z hlediska vytápění. Při podlahovém vytápění, kde je problém s tloušťkou podlahy, zvolte desky o menší tloušťce, případně použijte jen obyčejnou systémovou desku bez tepelněizolačních vlastností, aby byla dodržena vzdálenost ukládání potrubí. Pokud stavíte montovaný dom, nebo dřevostavbu,ideální konstrukce pro podlahové vytápění je deska UHP 48 s roznášecím plechem tepla, bez použití mokrých procesů, což je v dřevostavbách důležitá vlastnost. Podrobnější popis, jak zhotovit a návrhu podlahové vytápění najdete v odstavci "udělej si sám podlahové topení"

 

Ostatní technické parametry, rozměr, balení, detailní fotografie, či pevnost v tlaku, jsou k dispozici v detailním popisu jednotlivých polystyrenů.

 

Pes ATRIA.SK

Ale pokud všeho máte dost, tak nám zavolejte: +420 724 126 943, +420 724 126 532, info@navio.cz

 

Poradíme Vám...

 

 

 

Popis systémových desek (polystyrénu):

 
Polystyren pro podlahové topení, vytápění,

NEJPRODÁVANĚJŠÍ SYSTÉMOVÁ DESKA pro podlahové topení

Polystyrénová deska o celkové tloušťce 5,8 cm je určena pro podlahové vytápění pro prostory s vysokým zatížením na 1m², jako sklady, garáže, obchodní prostory a podobně. Nosnost a tepelněizolační vlastnosti však plně vyhovují i pro rodinné domy a jiné obytné nebo administrativní prostory.  Vzdálenost kladení potrubí Ø16-20 je vždy v násobku 7,5cm.

 

Polystyrénová deska o celkové tloušťky 5,8cm  se svými tepelněizolačními vlastnostmi a nosností je určena pro běžné použití pro podlahové vytápění pro prostory s nižším zatížením na 1m², jako rodinné domy, obytné a administrativní prostory a podobně. Vzdálenost kladení potrubí Ø16-20 je vždy v násobku 7,5cm.
Polystyrén na podlahovku, podlahové vytápění Polystyrénová deska o celkové tloušťce 3,6 cm pro podlahové vytápění  je určena pro všechny druhy zatížení ať už v rodinných domech, obytných   nebe v průmyslových stavbách. Vzdálenost kladení potrubí Ø14-17 je vždy v násobku 5,0cm. Její předností je možnost použití všude tam, kde je malá tloušťka podlahy.
Systémové desky pro podlahové topení, montáž vytápění Komfortní systémová deska s vlastnostemi tak tepelněizolační schopností i protihlukovou bariérou. Vhodná pro velice vysoké zatížení na 1m², průmyslové a výrobní haly a pod. s vysokými nároky na tepelnou izolaci a tvrdost, tichý provoz a nízkou kročejovou hlučnost. Tloušťka desky je 5,3 cm, kladení potrubí Ø14-17 je v násobku 5,0cm
Systémová deska pro podlahové topení Tenká systémová deska o tloušťce 3,2 cm určená pro všechny druhy zatížení v bytové a průmyslové oblasti. Poslouží všude tam, kde je velice vysoký nárok na tepelnou izolaci a tvrdost,  zatížení a tloušťka podlahy je malá. Ukládání potrubí je vždy po 5,0 cm o průměru Ø14-17
Polystyrenová fólie na podlahové topení, vytápění, podlahovky a potrubí Systémová deska určena pouze k fixaci potrubí, bez tepelněizolačních vlastností. Vzdálenost ukládání potrubí je 5,0 cm o průměru potrubí Ø14-17. Poslouží všude tam, kde je třeba ochránit tepelnou izolaci před pronikáním tekutých částí do tepelněizolačního  podkladu a tím k jeho znehodnocení.
Systémové desky pro podlahové topení, vytápění, podlahovku Izolační deska pro extrémně namáhané podlahy. Vhodná do průmyslových hal a všude tam kde jsou kladeny velice vysoké nároky na zatížení a tepelnou izolaci. Povrchová fólie zabraňuje znehodnocení tepelné izolace tekutými složkami při zálivce. Na desku je možné položit ledajakou konstrukci podlahy včetně výztuže a potrubí
Polystyren na suchou podlahu, podlahové topení, suchou podlahovku Tepelněizolační deska tloušťky 3,0 cm určena pro montáž podlahového vytápění bez mokrých procesů. Volně se položí na podklad a pro kvalitní roznos tepla do stran, se do rýh v deska zatlačí "roznášecí plechy" pod označením UHP S. Potrubie se zatlačí do plechů a tam kde plech není, přímo do desky. Vzdálenost ukládání je 12,5 cm o průměru potrubí Ø16. Na desku s potrubím se kladou další suché vrstvy podlahové konstrukce.

 

 

Otázky a odpovědi...

.


chat 724 126 943 info@navio.cz Máte dotaz?
Napište nám zprávu clear
Zpráva byla odeslána. ZAVŘÍT
V košíku se nachází zboží, ke kterému je možno dokoupit potřebné příslušenství.
Hledáte oblý žebřík?
Hledáte rovný žebřík?
Hledáte bezdrátový termostat?
isoDoporučený termostat
Junkers FW120
done_allKompatibilita termostatů
Kompatibilita termostatů s kotlami
settings_input_componentSvěrné šroubení
Svěrné šroubení
isoTermostaty pro čerpadlá
Termostaty pro čerpadlá
isoDoporučený termostat
Protherm Thermolink P2
isoDoporučený termostat
Buderus RC 35
isoDoporučený termostat
Vaillant multiMATIC 700
isoDoporučený termostat
Emos EMP911
isoDoporučený termostat
Ariston Clima Manager RC1
routerDoporučené kouřovody
Doporučené kouřovody
swap_callsDoporučené potrubí
Pex-AL-Pex 16x2
call_splitDoporučené rozdělovače
Doporučené rozdělovače
merge_typeDoporučené spojky
Doporučené spojky
border_outerDoporučené desky
Doporučené systémové desky
battery_charging_fullDoporučené záložní zdroje
Doporučené záložní zdroje
format_color_fillDoporučená směs
Doporučená nemrznoucí směs
powerDoporučené spirály
Doporučené vytápěcí tyče
ondemand_videoVideo montáže HEP2O
Video montáže
buildPomůcky na montáž
Pomůcky na montáž
flip_to_frontDoporučené skříňky
Doporučené skříňky
format_color_fillDoporučený olej
Doporučený olej
headsetDoporučená ochrana tváře
Doporučená ochrana tváře
Zboží souvisící s kotly
Zboží souvisící s topením
Zobrazit diskuze zákazníků
Zobrazit kompletní sortiment
arrow_drop_up